تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان فردا آغاز می‌شود

بندرعباس -رئیس هیات نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان گفت: تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان از چهارشنبه ۲۵ (بهمن) به مدت ۱۵ روز آغاز می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، عبدالله صادقی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سه نفر به عنوان نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان شامل آیت‌الله محسن ابراهیمی، آیت‌الله محمد ابراهیمی و آیت‌الله سید ناصر محمدی هنزایی تأیید صلاحیت نهایی شده‌اند.

وی افزود: بر اساس اصل ۹۹ قانون اساسی نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری بر عهده شورای نگهبان است و همچنین بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری را ۶ فقیه شورای نگهبان بر عهده دارند.

رئیس هیات نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان تصریح کرد: تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، شانزده روز قبل از روز اخذ رأی آغاز می‌شود و تا بیست و چهار ساعت قبل از اخذ رأی ادامه دارد.

صادقی بیان کرد: استفاده از هر گونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه ای، مقوایی، فلزیی هرجنس با ابعاد بیشتر از ۷۰×۱۰۰ سانتیمتر ممنوع است.

وی، با بیان این نکته که ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند برگزار می‌شود، تشریح کرد: اعضای مجلس خبرگان رهبری، برای مدت هشت سال، انتخاب می‌شوند و هرمزگان در این مجلس یک کرسی دارد.
انتهای خبر/