تلاش گسترده تر برای پیشگیری از سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال در میناب

میناب - مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب گفت: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان و سازمان های مردم نهاد، در جهت رفع چالش سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال در سطح شهرستان همکاری لازم داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، دکتر عبد العظیم احمدپور در چهارمین مجمع سلامت شهرستان  ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه، درخصوص دستور کار چهارمین مجمع سلامت شهرستان با محوریت “جلب حمایت همه جانبه جهت کودکان زیر ۵سال دچار سوء تغذیه و اختلال رشد” مطالبی را بیان نمود.

وی افزود : سلامت کودکان زیر ۵ سال  از اولویت های سلامت جامعه در کشور و جهان برشمرده میشود و با توجه به اینکه عواقب مشکلات سوئ تغذیه در کودکان می تواند بر کیفیت زندگی آینده فرد  اثر داشته باشد؛ توجه ویژه به این مهم را لازم و ضروری دانست.

مهندس آذر بنگلی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در چهارمین مجمع سلامت شهرستان میناب از امضای تفاهم نامه حمایت از کودکان دچار سوی تغذیه در سطح استان خبرداد و ابراز امیدواری کردکه با همکاری خیرین ، سازمان های دولتی و غیر دولتی شهرستان  انشالله در سال آینده این طرح به بهترین شکل و در حد انتظار اجرا خواهد گردد.

در ادامه مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه و ریاست مجمع سلامت شهرستان نقش آگاهی عمومی جامعه در خصوص رژیم غذایی سالم را بسیار مهم برشمرد و در خصوص حفظ و ارتقا سلامت جامعه و نیاز به همکاری کلیه دستگاههای اجرایی و سازمان ها و خیرین  برای مشارکت در اجرای برنامه های حمایتی از کودکان زیر ۵ سال دچار سوء تغذیه توصیه های لازم را عنوان نمود و بر لزوم اجرای دقیق مصوبات مجمع و تشکیل کارگروه های تخصصی با محوریت موضوع مجمع تاکید کرد.

در پایان جلسه با حضور مهندس سلحشور ریاست مجمع سلامت شهرستان میناب از خیرین حوزه سلامت شهرستان و دستگاهای اجرایی که بیشترین همکاری با حوزه سلامت شهرستان داشتند تقدیر گردید .

خبرنگار : علی نجفی