دهیاران خط مقدم دولت در روستاها هستند

میناب - بخشدار بخش مرکزی میناب گفت: دهیاران خط مقدم دولت در روستا ها هستند،و در جهت خدمت رسانی به مردم در روستاها تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، احمد اسماعیلی در حاشیه برگزاری اردوی تفریحی و آموزشی دهیاران بخش مرکزی اظهار داشت: رعایت زیست محیطی و مهربانی با طبیعت، از جمله اهداف ما در طرح معرفی صنایع دستی، آداب و رسوم، غذاهای سنتی و سبک زندگی بومی و محلی است.

اسماعیلی افزود: رونق بوم گردی، صنایع دستی، افزایش درآمد خانوار روستایی و توسعه اقتصادی را به همراه دارد و موجب حفظ و اشاعه معماری سنتی، بومی و محلی روستایی شده و موجب توسعه آداب و رسوم مردم وعده مهاجرت اهالی روستا ها به شهرها می شود.

بخشدار بخش مرکزی میناب بیان داشت: اهداف اردوی یک روزه دهیاران به روستاها را آشنایی با ظرفیت های مردم روستاها در قالب اقامتگاه بوم گردی ، و گردشگری، صنایع دستی و معرفی ظرفیت های روستایی می باشد.

وی یادآور شد: در آینده نزدیک اردوی تفریحی فرهنگی دهیاران به خارج شهرستان جهت بازدید از فعالیت های فرهنگی، عمرانی و گردشگری انجام می شود.

شایان ذکر است: در این اردوی یک روزه دهیاران از صنایع دستی روستای بهمنی ، بوم گردی و گردشگری در روستای درخانه، و از جاذبه‌های طبیعی جنگل های حرا در بخش تیاب بازدید کردند .

خبرنگار: علی نجفی