رئیس پلیس راه هرمزگان: کاهش ۱۱ درصدی تصادفات منجر به فوت جاده‌ای هرمزگان

میناب- رئیس پلیس راه استان هرمزگان از کاهش ۱۱ درصدی تصادفات منجر به فوت از ابتدای اجرای طرح نوروزی در هرمزگان خبر داد و گفت: شماره مجروحان تصادفات جاده‌ای در استان ۲۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری « میناب جنوب » سرهنگ مهدی نیکبخت، عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح نوروزی پلیس از ۲۴ اسفند آغاز و تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در جاده‌های هرمزگان اجرا می‌شود.

وی افزود : در این مدت تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است وهمچنین شاهد افزایش ۲۱ درصدی شمار مجروحان تصادفات جاده‌ای از آغاز طرح نوروزی تا کنون بوده ایم.

رئیس پلیس راه هرمزگان یادآور شد: در اجرای این طرح بیش از ۴ هزار نیروی پلیس و امدادی با ۴۰۰ خودرو در جاده‌های هرمزگان حضوری فعال و شبانه روزی دارند.

رییس پلیس راه استان هرمزگان تصریح کرد: سرعت و سبقت غیر مجاز، توجه نکردن به جلو، نبستن کمربند ایمنی از عمده تخلفات راهنمایی و رانندگی است.

سرهنگ نیکبخت خاطر نشان کرد: ۷۹ دستگاه دوربین ثابت و ۳۵ دوربین سیار هم در جاده‌های استان مستقر است.

رییس پلیس راه هرمزگان همچنین تأکید کرد: با وجود اینکه سرعت و سبقت را می توان با سامانه های هوشمند کنترل و نظارت کرد، اما عامل خستگی و عدم توجه به جلو باید توسط شخص راننده به عنوان اصل اساسی در رانندگی مورد توجه قرار گیرد.

وی یکی از عوامل ایجاد تصادف بالاخص در ایام نوروز را تعجیل در رسیدن به مقصد عنوان کرد و ادامه داد: متأسّفانه در ایام نوروز به دلیل ترافیک سنگین تردد و بی حوصلگی، شاهد تعجیل در رسیدن هستیم که همین مسئله احتمال تصادف را به شدت افزایش می دهد.

سرهنگ نیکبخت در پایان توصیه کرد که رانندگان حتماً برای سفرهای نوروزی با توجه به حجم بالای تردد از راننده جایگزین استفاده کرده و در مسافت‌های طولانی حتماً جابه جایی راننده را داشته باشند.