کارناوال شادی « جشنواره ملی تئاتر درسی ایران » درمیناب

میناب - کارناوال بزرگ سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور با حضور دانش آموزان و همراهی خانواده‌ها ، اولیای آن ها با اجرای برنامه‌های شاد و مفرح در میناب پایتخت تئاتر درسی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، داریوش فدویان در حاشیه برگزاری این کارناوال گفت:در این دوره از جشنواره، ۱۳ هزار و ۲۴ اثر از سراسر کشور شرکت کردند که در نهایت ۲۵ اثر به مرحله‌نهایی راه یافتند.

دبیراجرایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور نیز، با بیان اینکه داوری‌های سال‌جاری در سه مرحله استانی، کشوری و نهایی بوده است، اظهار کرد: در مرحله استانی، بیش از ۱۳ هزار و ۲۴ اثر راه یافته به ۳۲ دبیرخانه استان‌ها مورد داوری قرار گرفت و به صورت میانگین، ۱۵ اثر دانش‌آموزی از هر استان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

وی بیان کرد: بعد از بازبینی حدود ۴۸۰ اثر مرحله کشوری،در نهایت ۲۵ اثر راه یافته به مرحله نهایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی معرفی شدند که از ۱۵ تا ۱۷ اسفندماه سال‌جاری در شهرستان میناب هرمزگان باهم به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته فدویان، در دومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور بیش از ۶ هزار اثر از دانش‌آموزان به دبیرخانه ارسال شد که با بیش از ۱۳ هزار اثر ارسالی، امسال رشد ۲ برابری را در سومین جشنواره ملی تئاتر درسی شاهد هستیم که نشانگر فراگیری و پویایی این جشنواره و همچنین استقبال دانش آموزان سراسر کشور از این رخداد ملی است.

دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور ادامه داد: در این دوره استان‌های فارس، خوزستان، گیلان و هرمزگان بیشترین آثار را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

فدویان یادآور شد: ۲۵ اثر راه یافته به مرحله‌نهایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور از استان‌های خراسان جنوبی، بوشهر، خراسان رضوی، سمنان، سیستان و بلوچستان، شهرستان‌های تهران، فارس، مازندران، البرز، یزد، شهر تهران، گیلان، لرستان، کرمان، قم، زنجان و هرمزگان است.

جشنواره ملی تئاتر درسی در میناب هرمزگان به علت مطابقت بسیار با اهداف ۶ گانه هدف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مورد توجه وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

خبرنگار : علی نجفی