۴۰۰ مبلغ و مبلغه به مناطق شهرستان میناب در ماه رمضان اعزام شدند

میناب - رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب از اعزام بیش از ۴۰۰ مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان و ایام عید نوروز به مساجد و حسینیه ، محل اسکان مسافران نوروزی در بو ستان ها خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین مفید سهرابی اظهار داشت: رمضان ماه میهمانی خدا از راه رسید، ماهی که درهای رحمت الهی به روی بندگان باز بوده و فرصتی برای استغفار و انس بیشتر با قرآن کریم است.

وی با بیان این‌که در بیش‌از ۶۰۰ مسجد، حسینیه و تکیه تلاوت و تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان شهرستان برگزار می‌شود افزود: امسال بهار قرآن با بهار طبیعت یکی شده که امیدواریم مؤمنان از آن بهره‌مند شوند.

رئیس اداره تبلیغات میناب اظهار داشت: قرائت روزانه یک جز از قرآن کریم در مساجد، برگزاری نمازجماعت، برپایی کرسی‌های پرسش و پاسخ، بیان مسائل سیاسی روز، پاسخگویی به سوالات شرعی و احکام، برگزاری کلاس‌های حفظ و روخوانی، تجلیل از مکتب خانه‌های قرآن، برپایی نماز جماعت و اجرای برنامه‌های شب‌های قدر و احیا توسط روحانیان و مبلغان اعزامی از جمله برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان است.
سهرابی یادآوری شد: مبلغان اعزامی از سوی دفاتر مراجع از جمله دفتر آیت الله صافی گلپایگانی گروه تبلیغی موسسه دارالزهرا و دفتر آیت الله مکارم و دفتر آیت الله مرحوم ناصری گروه تبلیغی شفیعه محشرو عزام و انفرادی که با محوریت موضوع طرح مسطورا حفظ سی آیه از قرآن کریم که زندگی با سطر سطر آیه ها می باشد و فعالیت های دیگر همچون اقامه نماز جماعت، مراسمات مذهبی در مناسبت‌های مختلف، تبلیغ چهره به چهره ،برگزاری حلقه معرفتی در موضوعات مختلف،سخنرانی عمومی ، برگزاری جلسه دعا و زیارت، ارائه مشاوره و راهنمایی حضوری، برگزاری کلاسهای ترتیب مربی کودک و نوجوان و مشارکت در در فعالیت فرهنگی و تربیتی و کلاس اعتقادات، احکام و معارف، بخشی از فعالیت های مبلغین و مبلغات در ماه مبارک رمضان امسال می باشد.
سهرابی افزود: ماه رمضان ماه رحمت و مغفرت و بندگی خداوند متعال است وی بیان داشت: یکی از برکات این ماه مبارک ، بهره مندی توده مردم از فیوضات و برکات الهی است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب خاطر نشان کرد: سخنرانی کارشناسان مذهبی و دینی در مساجد، آموزش صحیح قرآن کریم و احیای لیالی قدر در شب های نوزدهم، بیست و یکم ، بیست و سوم ماه مبارک،اقامه نماز عید سعید فطر و سخنرانی در خصوص اهمیت تشریح جهاد تبیین و بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت قرآن کریم از برنامه‌های پیش بینی شده مبلغین و مبلغان اعزامی در شهرستان میناب می باشد.
شایان ذکر است ، در شهرستان میناب با ۶۰۰ مسجد و حسینیه با ۲۸۰ هیات مذهبی و ۱۳۶ مداح فعال ساماندهی فعالیت دارند .

خبرنگار : علی نجفی